• Przedsiębiorcza młodzież Pomorza Zachodniego po raz kolejny zbuduje startupy!

• Na Pomorzu Zachodnim startuje kolejna już seria warsztatów z przedsiębiorczości dla młodzieży pod nazwą Startup Shaker, które Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego organizuje we współpracy ze Startup Academy. Podczas zajęć uczniowie zbudują innowacyjne rozwiązania, które mogą przerobić się w startup, czyli dynamicznie rozwijający się biznes.

Dwa dni i zbudowanie szczegółowego planu swojego startupu, to wyzwanie czeka na zespoły ambitnych uczniów z pięciu miast Pomorza Zachodniego. Przejdą one ścieżkę od stworzenia pomysłu na biznes, poprzez zaprojektowanie jego modelu biznesowego, strategii marketingu, aż na prezentacji inwestorskiej kończąc. Będzie to porządna dawka merytoryki i przede wszystkim praktyki - zapowiadają organizatorzy.

Warsztaty będą prowadzone przez praktyków i trenerów Startup Academy, którzy przyjadą specjalnie na tę okazję z Warszawy - przedsiębiorca Konrad Kaczmarczyk oraz wiceprezes funduszu inwestycyjnego Kacper Różyński. To pod ich okiem młodzież będzie szlifować swoje pomysły oraz otrzyma cenne informacje zwrotne i doradztwo, które pozwoli na ich ulepszenie.

Dzięki udziałowi w warsztatach młodzi ludzie z zachodniopomorskich szkół ponadpodstawowych nabędą nowe kompetencje w zakresie umiejętności budowania innowacyjnych i skalowalnych firm. Zweryfikują też czy ich pomysł ma szansę zaistnieć na rynku bez ponoszenia dużych kosztów. Ryzyko nieodzownie związane jest z przedsiębiorczością, ale można je zmniejszyć stosując metody pracy typowe dla startupów z całego świata. Dzięki temu możliwe jest szybkie potwierdzenie czy dany projekt znajdzie klientów i odniesie sukces.

Kształcenie postaw przedsiębiorczych oraz podnoszenie kompetencji cyfrowych jest szczególnie ważne w dzisiejszych czasach. Rozwój technologii wymusza na nas wszystkich potrzebę ciągłego uczenia. Cieszę się, że szkoły i uczniowie, tak chętnie angażują się w projekt, który dla nich realizujemy - mówi Olgierd Geblewicz Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego.

Warsztaty odbędą się w następujących terminach w 3 miastach województwa zachodniopomorskiego:

- 16-17 stycznia 2023 r. - Zespól Szkół nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Dębnie

- 18-19 stycznia 2023 r. - Zespół Szkół im. Noblistów Polskich w Myśliborzu

- 20 i 23 stycznia 2023 r. Zespół Szkół nr 2 im. Noblistów Polskich w Choszcznie

To już trzecia seria warsztatów Startup Shaker na Pomorzu Zachodnim. W ramach programu nasi trenerzy odwiedzili już dziewięć szkół. Niezmiernie nas cieszy entuzjazm młodych ludzi i otwartość na wiedzę, jaką się z nimi dzielimy. Wierzymy, że będzie miało to realny wpływ na ich przyszłość - mówi Karolina Piotrowska członkini zarządu Startup Academy.

Warsztaty Startup Shaker odbywają się w ramach projektu ,,Pomorze Zachodnie – gdzie biznes łączy się z nauką”. Projekt jest finansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020, Oś Priorytetowa I Gospodarka, innowacje, nowoczesne technologie, Działanie 1.18 Tworzenie i rozbudowa regionalnego systemu innowacji.

#STARTUP SHAKER

Zespół Szkół im. Noblistów Polskich w Myśliborzu wziął udział w warsztatach przedsiębiorczości STARTUP SHAKER w ramach projektu “Pomorze Zachodnie - gdzie biznes łączy się z nauką”. To już kolejna edycja projektu.

Warsztaty dla młodych twórców startupów Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego zorganizował we współpracy ze Startup Academy.

W dniach 18-19 stycznia 2023 r. w naszej szkole odbyło się szkolenie, podczas którego uczniowie zapoznali się z tajnikami przedsiębiorczości i budowali innowacyjne biznesy. Rozpoczęli od stworzenia pomysłu na biznes, potem zaprojektowali jego model biznesowy, opracowali strategię marketingu, aż na prezentacji inwestorskiej kończąc.

Uczniowie zdobyli wiedzę merytoryczną i praktyczne doświadczenie.