• NOBLIŚCI W BRUKSELI - RELACJA UCZESTNIKA

• Po długiej podróży do Brukseli pojechaliśmy pod Atomium, gdzie dostaliśmy śniadanie. W obiekcie można było podziwiać piękną panoramę miasta oraz obejrzeć niesamowite instalacje laserowe. Po załatwieniu spraw organizacyjnych poszliśmy z naszą przewodniczką - Panią Marią, na zwiedzanie stolicy Belgii. Ta przesympatyczna kobieta pokazała nam całe centrum oraz przepiękną Katedrę św. Michała oraz św. Guduli. Wieczorem oczywiście mieliśmy czas dla siebie. Drugiego dnia zaczęliśmy od wizyty w Parlamentarium, gdzie poznaliśmy historię Unii Europejskiej. Po tym przyszedł czas na wizytę w Parlamencie. Pan poseł i lekarz, Bartosz Arłukowicz, pokazał nam Parlament od środka. Następnie szybko poszliśmy do Komitetu Regionów na spotkanie z marszałkiem Olgierdem Geblewiczem. Mieliśmy również wizytę w Komisji Europejskiej na temat programu ,,Erasmus +". Nie był to jednak koniec atrakcji, ponieważ już wkrótce byliśmy w najstarszej restauracji w Brukseli ,,Chez Leon". Jedzenie było przepyszne. Trzeciego dnia po śniadaniu wyruszyliśmy do Domu Historii Europy. Wystawy były bardzo interesujące, szczególną uwagą przykuła nas tematyka I i II wojny światowej. Po tym niestety dobiegł koniec pobytu i wyruszyliśmy w drogę powrotną. Nawiązaliśmy nowe znajomości, poznaliśmy nowe miejsca oraz nabyliśmy nowych doświadczeń. Podsumowując, wyjazd był bardzo udany i na pewno zapamiętamy go na całe życie.

Relacja Kasi Błajek - dziękujemy!

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

• W tym roku nietypowo, bo 4 września, rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2023/2024.

O godzinie 8.00 na placu przy szkole zebrali się uczniowie, nauczyciele, inni pracownicy szkoły, dyrekcja, rodzice i goście.

Wspomniano tragiczną 84 rocznicę wybuchu II wojny światowej, złożono kwiaty pod pomnikiem bohatera Jakuba Zimostrada.

Pani dyrektor Beatę Fryder powitała nowych uczniów i nauczycieli, a wszystkim życzyła owocnej pracy i nauki. Głos zabrał też p. Mariusz Norsesowicz, który miał - jak zwykle - krótki i celny komunikat, że kocha naszą szkołę.

Po oficjalnej części uczniowie wraz z wychowawcami przeszli do sal i na tym skończył się nasz pierwszy dzień w szkole.

Od jutra czeka nas solidna praca.

Uczniom i nauczycielom życzymy satysfakcji i sukcesów.